Oyun Terapisi: Kapsamlı Teori ve Uygulama Rehberi (PS-A1)

  • Ürün Kodu: DHL5H7DV9A
  • Kategori: KİTAPLAR
  • 457,31 TL
  • 38,11 TL 'den başlayan taksitlerle
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bu kitap, psikoloji alanında hem araştırmalar yapan, teorik alt yapısı güçlü hem de klinik uygulamalara hakim profesyonel bir ekip tarafından hazırlandı. Oldukça zengin bir literatürden beslenen güçlü bir başvuru kaynağı. Zengin içeriğinin yanında teori ile uygulamayı buluşturan işlevsel bir eser. Dünyanın saygın klinisyenleri bu kitap hakkında şunları söylediler.

"Crenshaw ve Stewart oyun terapisine dair etkileyici bir antoloji oluşturdular. Teori ve yaklaşımları, klinik uygulamaları, uygulama ilkelerini ve araştırmaları kapsayan bu kitap, deneyimli uygulayıcıların yanı sıra öğrenciler için de oldukça iyi bir kaynaktır. Oyun terapisinin çocuklarda büyümeye, gelişmeye, eğitime ve iyileşmeye olan katkılarını, kapsamını ve derinliğini tanımlayan birçok kitap biliyorum, fakat bu kitap bir bütün olarak ele alındığında, bildiğim diğer tüm kitapların bir adım ötesine geçiyor. Bu vazgeçilmez kaynağı sundukları için editörlere teşekkürlerimi sunuyorum!"  
-Richard L. Gaskill, EdD, LCP, RPT-S, Sumner Mental Health Center, Wellington, Kansas

"Oyun terapisi hakkında öğrenmek istediğiniz her şey, bu 36 bölümlük kitapta bulunabilir. Böylesine geniş bir içerik, bu kitabı, lisansüstü oyun terapisi eğitim programları ve çeşitli ortamlarda çocuklarla çalışan klinisyenler için ideal kılmaktadır. Bölüm yazarları, yalnızca teorik temelleri sunmakla kalmıyor, aynı zamanda oyun terapisinin benzersiz gücünü gösteren zengin klinik vaka örnekleri de sunuyorlar."        
-Nancy Boyd Webb, DSW, LICSW, RPT-S, University Distinguished Professor of Social Work Emerita, Fordham University            

"Bu kitap, bu alana fazlasıyla ihtiyaç duyulan benzersiz bir katkı sunmaktadır. Crenshaw ve Stewart olağanüstü bir yazar grubunu bir araya getirdiler. Kapsamın etkileyici düzeydeki genişliği ve derinliği; teorik temellerden, geniş yelpazedeki danışan sorunları karşısındaki klinik uygulamalara, uygulamaya yönelik araştırmalara ve etik temellere kadar uzanmaktadır. Bu kitabın, lisansüstü eğitim programlarında bir ders kitabı olarak okutulmasını ve oyun terapisi uygulamasında bilinçli olmak isteyen her profesyonelin kütüphanesinde bulunmasını içtenlikle tavsiye ediyorum."            
-Ronald E. Reeve, PhD, NCSP, Director, Curry Program in Clinical and School Psychology, University of Virginia         


Saygı uyandıran bu çalışma, modern klinik yaklaşımları ve uygulamaları tanımlamaları için  önde gelen oyun terapistlerini bir araya getirmiştir. Bu kitap, başlıca teorik yapıları açıklamakta ve ilgi çekici nörobilimsel bulguları içeren güncel oyun terapisi araştırmalarını özetlemektedir. Katkıda bulunanlar; travma, istismar, bağlanma zorlukları, zorbalık, öfke, yas ve otizm spektrum bozukluğu gibi sorunlarla mücadele eden çocukların tedavisi için etkili stratejiler sunmuşlardır. Uygulama ilkeleri, kitap genelindeki etkili vaka örnekleri ile uygulamaya geçirilmiştir. Seçme konular; asker ailelerinin tedavisini, çocuk ve ergenlere yönelik oyun terapisi müdahalelerini içermektedir.

Editörler Hakkında

David A. Crenshaw, PhD, ABPP, RPT-S, New York, Poughkeepsie Çocuk Evi Klinik Direktörüdür.
Anne L. Stewart, PhD, RPT-S, James Madison Üniversitesi'nde Lisansüstü Psikoloji Profesörüdür.

Adı: Oyun Terapisi: Kapsamlı Teori ve Uygulama Rehberi 
Orijinial AdıPlay Therapy A Comprehensıve Guıde To Theory And Practıce
616 Sayfa 1. Hamur 300 gr Karton Kapak, Dikişli Baskı
Türkçe 1. Baskı Mayıs 2017 - 2. Baskı Eylül 2019
ISBN: 9786056747700

 
TESLİMAT
 
Aldığınız  ürün/ürünler stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
Tedarik edilmesi gereken ürünler için kargo süresi 7-9 iş gününe kadardır.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...