Kaygı Yönetimi Becerileri - Çalışma Kitabı (PS-A12)

  • Ürün Kodu: X5L6012CZ9
  • Kategori: KİTAPLAR
  • 334,19 TL
  • 27,85 TL 'den başlayan taksitlerle
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

KAYGI YÖNETİMİ BECERİLERİ - Çalışma Kitabı

Arka Kapak Yazısı

“Bu çalışma kitabı kaygı ile mücadele edenler için benzersiz bir kaynaktır. Kitap, kaygının temel semptomlarını hedef alan, güncel ve kanıta dayalı bilgi ve tedavi stratejileri içeriyor. Kaygı bozukluklarının tedavisinde dünyaca ünlü araştırmacı klinisyen Stefan Hofmann tarafından yazılan Kaygı Yönetimi Becerileri Çalışma Kitabı, süreğen kaygının temel nedenleriyle başa çıkmak üzere modüllere dayalı, adım adım yönergeler ortaya koyuyor. Okuyucular vaka örneklerini, karmaşık olmayan çalışma sayfalarını ve basit açıklamaları, kaygı üzerine yazılan çok sayıda kendine yardım kitabından farklı ve oldukça rahatlatıcı bulacaklar.

—David A. Clark, PhD, Kanada’daki New Brunswick Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Emeritus Profesör ve The Anxious Thoughts Workbook kitabının yazarı

Kitabın genel çerçevesi kaygının bilişsel davranışçı modeline dayanmaktadır. Bu model on binlerce kaygılı hasta üzerinde onlarca yıllık araştırmalarla desteklenmektedir. Model bize düşüncelerin, davranışların ve fiziksel duyumların, bizi kapana kısılmış gibi hissettirebilecek kısır bir anksiyete döngüsü yaratmak üzere birbirleriyle nasıl etkileşime girdiklerini göstermektedir. Bilişsel davranışçı model, bu üç kaygı bileşeninden birini hedef almaya yönelik stratejiler içeren modüllerle birlikte kitabın geri kalanı boyunca öğretilen beceriler için bir çerçeve görevi görür.

— Dr. Judith S. Beck  - Beck Enstitüsü Direktörü

Stefan G. Hofmann, PhD, Boston Üniversitesi Psikoloji ve Beyin Bilimleri programında profesördür ve burada Psikoterapi ve Duygu Araştırma Laboratuvarını (PERL) yönetmektedir. Araştırmaları, nörobilimdeki keşifleri klinik uygulamalara, duygulara ve psikopatolojinin kültürel ifadelerine çeviren tedavi değişim mekanizması üzerinde odaklıdır. Hofmann, Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği (ABCT, Behavioral and Cognitive Therapies) ve Uluslararası Kognitif Terapiler Birliği’nin (IACP, International Association for Cognitive Psychotherapy) eski başkanıdır. Aynı zamanda Cognitive Therapy and Research dergisinin baş editörü ve Clinical Psychological Science dergisinin ise yardımcı editörüdür. Kendisi, An Introduction to Modern CBT and Emotion in Therapy kitabı da dahil olmak üzere çok sayıda kitap yazmıştır.

KİTAPTA NELER VAR İLK -  13 SAYFA  : https://drive.google.com/file/d/1J2sZZY1wRS0bCkc98xkJhg0NY2tWWkcB/view

Kitabın Adı: KAYGI YÖNETİMİ BECERİLERİ - Çalışma Kitabı
Orijinal Adı: The Anxiety Skills - Workbook
Yazar: Dr. Stefan G. Hofmann
Çeviri: Klinik Psikolog Pelin Ardanıç
ISBN: 978-605-73628-0-3
APAMER Psikoloji Yayınları 1. Baskı Haziran 2022

Kitap Kağıdı 70 Gr - 160 Sayfa - Parlak Selefon 240 gr Amerikan Bristol

TESLİMAT
 
Aldığınız  ürün/ürünler stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
Tedarik edilmesi gereken ürünler için kargo süresi 7-9 iş gününe kadardır.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...