Çözüm Odaklı Oyun Terapisi (PS-A15)

  • Ürün Kodu: 5Z1IMBKWMX
  • Kategori: KİTAPLAR
  • 261,65 TL
  • 21,80 TL 'den başlayan taksitlerle
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Çözüm Odaklı Oyun Terapisi, oyun terapisi süreci ile çözüm odaklı terapiyi harmanlayan mükemmel bir yaklaşımdır. 


Bu kitap, Çözüm Odaklı Oyun Terapisinin (ÇOOT) temel kavramlarını ve prensiplerini tanımlamaktadır. Bunu yaparken de çocuğun güçlü yanlarına ve kaynaklarına odaklanıyor. Yazar, Çözüm Odaklı Oyun Terapisine nörobiyolojik ve gelişimsel bir temel sunarken aynı zamanda oyun terapisi sürecinde uygulayıcılara rehberlik ediyor. Yönlendirici  olmayan yaklaşımdan, çocuğun gelişimsel ihtiyaçlarına dayalı olan yönlendirilmiş ve aktivite temelli bir yaklaşıma nasıl geçiş yapılabileceği konusunu aydınlatıyor. Kitabın bölümlerinde, bu yaklaşımı her yaştan çocuğa ve ailelerine uygulamak için gerekli olan 12 temel beceri anlatılmaktadır. Yazar, güçlü yanları temel alan bir yaklaşımdan yararlanarak, ÇOOT’un temel tekniklerini dışavurumcu şekilde kullanmanın yollarını da sunuyor. Bu teknikler arasında; mucize soru, derecelendirme, istisnaları bulma ve seans sonu geribildirimi vardır. 

 

Klinisyenler bu kitaba sahip olarak; her yaştan çocuk ve onların aileleri için kullanabilecekleri bir dizi müdahale ve stratejiyi öğrenmiş, çalışma sayfaları ve bilgilendirme formları gibi materyalleri elde etmiş olacaklar.

Kitabın Yazarı

Elizabeth Kjellstrand Hartwig, PhD,  Teksas Eyalet Üniversitesi’nin Profesyonel Danışmanlık Programı’nda doçent doktordur. Üniversite bünyesinde; oyun terapisi, hayvan destekli danışmanlık, evlilik ve aile terapisi dersleri veriyor. 

Onaylı Oyun Terapisti ve Süpervizörü olan Dr. Hartwig, Teksas Oyun Terapisi Derneğinin eski başkanıdır. Oyun Terapisi Derneğinin yönetim kurulunda yer almaktadır (10/2020–10/2023). Oyun terapisi alanındaki araştırmaları teorik olarak kanıtlanmış yaklaşımlara, çocuk ve gençlere faydalı olan müdahalelere dayanır. Kuklalarla oyun terapisi, süpervizyonda kum tepsisi kullanımı hakkında yazılar yazmıştır. 2017’de oyun terapisinde üstün hizmetlerinden dolayı Nancy Guillory Ödülü’ne layık görülmüştür.

 

Birleşik Krallık, Fransa ve Avustralya dahil pek çok ülkede bölgesel, ulusal ve uluslararası konferanslarda oyun terapisi ve hayvan destekli danışmanlık konularında sunumlar yapmıştır. Dr. Hartwig’in Teksas, New Braunfels’de bulunan Pawsitive Family Counseling, LLC isimli bir merkezi vardır. Burada terapi köpekleri Ruggles ve Holly ile çalışmalarını sürdürmektedir. 

 

Kitabın Adı: Çözüm Odaklı Oyun Terapisi
Orijinal Adı: Solution-Focused Play Therapy
Yazar: Elizabeth Kjellstrand Hartwig
Çeviri: Uzman Psikolog Ezgi Turan  -  Çeviri Editörü: Klinik Psikolog Pelin Ardanıç
Sayfa: 280
Kağıt: Avrupa Kitap Kağıdı 60 Gr
Kapak: Amerikan Cilt 260 Gr Bristol Parlak Selefon
ISBN: 978-605-73628-5-8
APAMER Psikoloji Yayınları 1. Baskı Aralık 2022 

TESLİMAT
 
Aldığınız  ürün/ürünler stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
Tedarik edilmesi gereken ürünler için kargo süresi 7-9 iş gününe kadardır.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...